• HPE, 2021 Mali Yılı Üçüncü Çeyrek Sonuçlarını Açıkladı
  Güçlü sipariş, kârlılık ve serbest nakit akışının öne çıktığı üçüncü çeyrekte FY21 EPS (Hisse başına kazanç) ve FCF (Serbest nakit akışı) görünümleri yükselirken, hisse geri alımları eski haline döndü. Hewlett Packard Enterprise (HPE), 31 Temmuz 2021’de sona eren üçüncü çeyreğe ilişkin mali sonuçlarını açıkladı. Hewlett Packard Enterprise Başkanı ve CEO’su… Read more »
 • Angel Effect, Melek Yatırımcılarıyla Buluştu
  Melek yatırım platformu Angel Effect’in yeni yönetim kurulu melek yatırımcılarıyla buluştu. Ekosisteme sunulan katma değerin ve yeni üyelik modellerinin aktarıldığı etkinlikte konuşan Angel Effect Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Akar “23 ay gibi kısa bir sürede 106 ülkeden 2 binin üzerinde girişimciden başvuru aldık. Angel Effect platformu üzerinden yaklaşık 6 milyon… Read more »
 • Liderler Online Konferansta Buluşuyor
  Ulusal ve uluslararası alanda iz bırakmış liderlerin yer alacağı Maestro Liderlik Konferansı, 22-23 Eylül 2021 tarihlerinde online olarak düzenlenecek. Ana konu başlığı “Yeni Normalde Değer Yaratmak” olarak belirlenen Maestro Liderlik Konferansı’nda; WWF Türkiye’nin Mütevelli Heyeti Üyesi Akın Öngör, Ekonomiden Sorumlu Eski Devlet Bakanı Işın Çelebi, Eczacıbaşı Yapı Grubu CEO’su Özgen… Read more »
 • BMW e-Drive Araçlarını Dassault Systèmes’in Çözümleriyle Üretecek
  Almanya’daki tüm üretim tesislerinde hayata geçirilecek sürecin ilk adımı olarak, Dassault Systèmes’in DELMIA Quintiq uygulamalarının BMW Group’un Dingolfing, Leipzig ve Regensburg’daki E-Drive tesislerinde kullanıma alınma süreci tamamlandı. Dassault Systèmes, BMW Group’la iş birliğinin bir parçası olarak, tesis performansını optimize etme amacıyla üretim planlamasını ve zamanlamasını dijital olarak dönüştürme programının faaliyete… Read more »
 • ABD’de Sağlık Sektörü Siber Saldırılardan Yana Dertli
  Salgınla birlikte her gelişmenin dikkatle takip edildiği sağlık sektörünün en önemli paydaşlarından hastaneler uzun süredir siber saldırganların hedefinde yer alıyor. Yakın zamanda gerçekleştirilen bir araştırmaya göre son 6 ayda ABD’deki hastanelerin yüzde 48’i siber saldırılardan ötürü ağlarını düzgün kullanamadı. Her hastanede on binlerce dolarlık maliyet kaybına neden olan bu saldırıların… Read more »
 • Teleperformance Türkiye, Yeni Ofisleriyle Büyümeye Devam Ediyor
  Teleperformance, Türkiye’de yeni lokasyon yatırımlarıyla büyümeye devam ediyor. İstanbul’daki 2 ayrı kampüsü, Uşak, Antalya ve Balıkesir’in ardından Diyarbakır ve İzmir ofislerini de faaliyete geçiren şirketin son bir yılda yarattığı istihdam yüzde 60 arttı. Teknolojik gücü ve insan odağıyla çok kanallı müşteri deneyimi yönetimi konusunda dünya lideri Teleperformance, Türkiye’de müşterilerine en… Read more »
 • Zoom, Neat’e 30 Milyon Dolar Daha Yatırım Yaptı
  Zoom’un video konferans cihazları üreticisi Neat’e yaptığı ek yatırım, hibrit çalışma dünyasındaki inovasyonu destekleyecek. Sesli ve görsel iletişimde sektöre sunduğu yenilikçi çözümlerle öne çıkan video konferans cihazları üreticisi Neat, bugün yaptığı açıklama ile Zoom Video Communications, Inc.’ten 30 milyon dolarlık ek bir yatırım aldığını duyurdu. Bu yeni yatırım ile Neat’in… Read more »
 • Ofislere Dönen İşletmelere WiFi 6 Destekli Kesintisiz İnternet Deneyimi
  Zyxel’in WiFi 6 destekli yeni nesil access point modelleri, çalışma hayatının yeni döneminde ofislere fiziksel olarak dönüş yapan işletmelerin kesintisiz ve hızlı internet erişimi taleplerine cevap veriyor. İş dünyasında salgın sonrası çalışma hayatına fiziksel olarak dönüşün tam olarak nasıl olacağı tartışması sürmeye devam ederken, son günlerde aşılanma oranlarının artmasıyla birlikte… Read more »
 • Markaların Elindeki Görseller Teknolojiyle Başarılı Video Pazarlamaya Dönüşüyor
  Ürün ve hizmeti tanıtmanın en hızlı ve etkili yolu video hazırlamaktan geçiyor. 4.5 milyar kişinin kullandığı sosyal medyada geçirilen vaktin yüzde 54’ü video izlemeye ayrılıyor. İnternetteki her 60 dakikanın 22 dakikası ise yine video izlemekle geçiyor. Dijitalleşmenin hızla değişmesiyle birlikte, pazarlama yöntemleri de farklı hale geliyor. Video marketing çalışmaları her… Read more »
 • Western Digital’ın Karbon Azaltma Hedefleri SBTi Tarafından Onaylandı
  2030’a kadar operasyonel emisyonları yüzde 42 azaltmaya odağıyla Western Digital, bu odak etrafındaki hedefleri için Paris İklim Anlaşması’na uygun hatta oradaki beklentileri aşacak şekilde bir yol haritası belirledi. Western Digital Paris Anlaşması ve SBTi kriter ve şartlarına uygun olan sera gazı salınımını düşürmeye yönelik hedeflerinin Bilim Tabanlı Hedefler girişimi (SBTi)… Read more »